michaela.tajchlova@seznam.cz

Návod na domácí kávový scrub + účinky

Návod na domácí kávový scrub + účinky

Ahoj! Dneska jsem si udělala zase trochu času na to, aby vyšel plánovaně další článek. Každopádně jsem si říkala, že by bylo fajn konečně zveřejnit článek, jak si domácí kávový peeling udělat a jaké jsou vlastně jeho účinky. 

Pokud chcete i ingredience, které do peelingu patří, klikněte zde. Máte tu částečně i postup, ale spíš jej připravujte podle tohoto článku.

1 Čerstvě namletá káva je základ!

My máme doma už hodně dlouho tenhle starý mlýnek na kávu, ale pořád funguje skvěle. Každopádně vy si už můžete koupit tu namletou, ale dle mého názoru ta čerstvě namletá bude mnohem účinnější než ta kupovaná. Pokud doma nemáte mlýnek, zkuste jej třeba i rozmixovat :).

2 Zbytek uschovat

Do klasické sklenice jsem si dala namletou kávu a zbytek do další sklenky, kterou pěkně uchovávejte v chladu a přikrytou nebo víčkem zavřenou.

3 Přidej olej, ať hydratuje

Olej můžete přidat jakýkoli. Má za úkol hydratovat a spojit všechno dohromady. Já použila ten olivový, který je asi nejlepší. Ale zkuste i kokosový, rozhodně ho v domácnosti využijete.

4 Bez cukru to přece není peeling

Název vám vše napověděl. Přidejte buď vanilkový nebo klasický cukr krystal. Ten vanilkový to aspoň hezky ovoní, což je super. Pokud máte doma namletou kávu, bude hodně jemná, takže přidejte hodně cukru. Když je namletá už koupená, tak tolik cukru přidávat nemusíte.

5 Máslo?!

Jo, máslo. Víc spojí suroviny a taky dobře hydratuje. Stačí půl na půl s olejem. Navíc z toho vznikne spíš takový kávovo-peelingový krém, který obrušuje pokožku.

Účinky kávového peelingu

Hlavním důvodem, proč se tyhle peelingy používají je zbavení se odumřelé kůže. To zajistí právě cukr, který je nedílnou součástí scrubu. Oleje, které přidávám právě, jak už bylo zmíněno, pokožku hydratují a neucpávají póry. Účinky, které ale samotná káva má, jsou všelijaké. Vědci říkají, že záleží na tom, jakou kávu použijete. Já mám tuším Arabicu, která sice takové účinky sama o sobě nemá, ale rozhodně to berte tak, že je to káva jako káva. Pokud se opravdu cíleně chcete zbavit celulitidy, jizev nebo strií, tak koukněte spíš do obchodů, kde jsou tyhle peelingy připraveny tak, abyste se případných problémů zbavili. Díky masírování peelingu jak na pleti, tak na zbytku těla se kofein dostává do těla a začíná působit. To, že je kůže ihned po peelingu měkčí a jemná, je znatelné na první omak. Zmínila jsem se o účincích kávy proti celulitidě, která by měla mizet snad po prvním měsíci používání. Nenechte ale ošálit. Účinky peelingu jsou spíše znatelné v případě, že cvičíte a hýbete se. Nicméně na prokrvení pokožky a to, že dostanete do těla spoustu živin, není na škodu.

Od vás by mě ale zajímalo, jestli i vy máte rádi kávový peeling nebo jste ho někdy aspoň vyzkoušeli 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *