michaela.tajchlova@seznam.cz

Je libo ledovou kávu nebo čaj? │DOMÁCÍ VÝROBA

Je libo ledovou kávu nebo čaj? │DOMÁCÍ VÝROBA

Obecně raději piju čaj, než kávu, ale v létě to mám zásadně naopak. Pokud už ale přeci jen mám chuť na čaj, tak jedině ledový. 

Co budete potřebovat? 
- jakýkoliv sáčkový nebo sypaný čaj (já použila mátový)
- čerstvou mátu
- citron, limetku
- led

Jak na to?
Postup není nijak odborný. Stačí ale sáček zalít opravdu malým množstvím horké vody. Chceme jen, aby čaj pustil nejen chuť, ale i barvu. Přidejte mátu, citron, pomeranč, nebo limetku a nechte chvíli vyluhovat v malém množství horké vody. Následně zalijte studenou vodou a přidejte led. 
Můžete ale i experimentovat a zkoušet. Osvědčil se mi i jahodový čaj s kouskami jahod, zalité perlivou vodou. Je to spíše taková domácí ala limonáda, ale rozhodně to osvěží a nemusíte se ochladit žádnou přeslazenou limonádou z obchodu.
SONY DSC
SONY DSC
Co se mé oblíbené ledové kávy týče, dělám je na více způsobů a ty já vám hned prozradím. První recept je hodně kofeinový a kalorický, ale jednou za čas si tuhle kávu opravdu vychutnám.

Co budete potřebovat?
- instantní kávu
- Coca colu
- led

Jak na to?
Tenhle recept mi kdysi ukázal taťka, který to zase měl od někoho z práce a jak říkám, jednou za čas, zvlášť když bylo horko, jsme si tuhle bombu dopřáli. Do sklenice dejte instantní kávu (je jedno kolik, ale spíš míň než víc, protože samotný cola obsahuje spoustu kofeinu, takže pozor na to). Zalijte malým množstvím coly a míchejte, bude se tvořit pěna. Pak přidejte led a zalijte colou až po okraj. 
Pár mých kamarádů tohle už ochutnali a bylo to tak půl na půl. Někomu chutnalo, někomu ne.  
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
Co mám ale hrozně ráda poslední dobou je mléčná káva. Pokud si dám víc káv za den, ale přesto na ní mám chuť, tak pro takový případ mám zmražené kostky kávy v klasické nádobě na led. Kávu si už za tepla osladím a naliju do formy. Pak jen zaliju mlékem. Nechutná to ani tak jako káva, prostě jako mléko ochucené kávou. A navíc je to mega rychlé.
SONY DSC
SONY DSC
Posledním receptem je klasická smetanová káva. Stačí jen do klasické kávy dát spoustu ledu a přes něj nalít do sklenice smetanu. Udělá vám to pak krásný efekt, jaký můžete vidět na fotce. Kávu si pak nemusíte vůbec sladit, protože smetana je sama o sobě nasládlá.
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *