michaela.tajchlova@seznam.cz

Jak si vyrobit domácí krém na pleť s vitamínem E

Jak si vyrobit domácí krém na pleť s vitamínem E

Pokud jste si četli předešlý článek, který se týkal výroby domácího krému na ruce, tak tohle bude velice podobný recept, který je ale vhodný na pleť. Ve větším množství buď jako maska nebo jako krém na pleť.
Základem je pro mě avokádový olej a po domácku vyrobená růžová voda. Opět jsem svařila jak sušené, tak čerstvé lístky růže ve 100 ml vody, přidala jsem maličko citronové šťávy, 2 lístky máty a lžičku medu s pomerančovými kousky. Chvíli jsem povařila, lístky řádně rozmačkala a nechala luhovat tak 2 hodiny. Pak jsem odvar scedila. Mezitím jsem si připravila opět vodní lázeň, kdy jsem rozpustila asi 4 g emulgátoru olivem 1000 a přidala jsem tak 2 g emulgátoru olivem 900, ale není nutnost. Stačí olivem 1000. Přidala jsem 15 ml avokádového oleje od Havlíkovy přírodní apotéky. K těmto surovinám jsem přidala ještě opravdu maličký kousek včelího vosku. 
Vše rozehřejte ve vodní lázni, aby se složky spojili a přílívejte odvar. Měl by být teplý, ale není nutností. Poté vložte misku do studené vodní lázně, šlehejte na co nejvyšší výkon a přidejte tak 4 kapky konzervantu a vitamin E v tobolkách. Koupíte ho kdekoliv v lékárně a nejlépe v želatinových tobolkách, které stačí propíchnout a obsah jedné tobolky stačí na celkové množství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *