michaela.tajchlova@seznam.cz

Cocochoco brazilský keratin #154

Cocochoco brazilský keratin #154

Pozdě, ale přece. Vítám Vás u 1.článku roku 2022. Chtěla jsem ale začít velice pozitivně a hlavně produktem, který prostě a jednoduše bude v topkách za rok 2022. Jedná se o Cocochoco brazilský keratin, který mi naprosto změnil a zjednodušil život. 
Nejdřív jsem mrkla na x videí samoaplikace keratinu a až poté jsem se rozhodovala pro koupi, samozřejmě i uvážením, jestli je zrovna pro mě keratin vhodný. Všichni doporučovali právě značku Cocochoco, takže jsem neváhala a koupila si keratin právě od Cocochoco. Na výběr bylo hned ze 3 variant. Pure varianta je určena především pro světlé a poškozené vlasy, varianta Gold obsahuje navíc 24karátové zlato a snaží se udržet vlasy v dokonalém stavu i v nepříznivých podmínkách a originální varianta prostě a jednoduše vlasy narovnává a regeneruje. Já chtěla nejdřív keratin vyzkoušet a proto jsem se pustila do originálního keratinu, nikoliv do jeho sester.
Před samotnou aplikací je vlasy potřeba zbavit stylingových produktů. Ideální je si zakoupit šampon přímo od Cocochoco, ale já vlasy umyla přírodním šamponem a dál na vlasy neaplikovala žádné další produkty jako je kondicionér nebo ochrana před teplem. Vlasy stačí vyfoukat a po pramínkách pomocí štětce nanášet keratin. Přebytek keratinu se stáhne hřebenem. Keratin musí být rovnoměrně nanesen a především se nesmí nanést přímo na kořínky, aby se vlasy tolik nemastily. Stačí nechat působit cca 30 minut, vlasy vyfoukat a keratin zažehlit. Keratin ve vlasech zůstane cca 3 - 6 měsíců. Já osobně po měsíci od aplikace musím říct, že výsledek je pořád super. Brzy mě ale čeká další aplikace, protože jelikož je vlasy potřeba umývat šamponem bez sulfátů, parabenů a chloridu sodného a já jsem sehnala pouze ten bez sulfátů a parabenů, tak se keratin vymývá rychleji. Nechce se mi totiž utrácet stovky korun za tyto šampony. 
Výhody:

- narovná vlasy na několik měsíců, takže není nutné používat žehličku.
- poškozené vlasy regeneruje.
- poradí si s krepatěním vlasů.
- poradí si se zničenými vlasy a konečky, takže je vhodné je zastřihnout až po nanesení keratinu.
- není potřeba používat další produkty jako je uhlazující sérum, olejíček na konečky nebo ochrana před teplem. Keratin totiž vlas obalí a chrání a dodává mu hydrataci a hebkost.
- může pomoci při vypadávání vlasů.

Bohužel vše má i své nevýhody, stejně jako výhody.

Nevýhody:

- cena, ikdyž toto tak neberu, protože pokud jste zvyklí si vlasy denně žehlit, tak pokud vám od toho něco pomůže, tak je cena bezpředmětná, nehledě na to, že domácí aplikace keratinu je mnohem levnější než u kadeřnice.
- sice hezky voní po kakau a kokosu, ale při nanášení a zažehlování je vůně až štiplavá v očích a v nose. Proto je ideální použít roušku při aplikaci a být ve větrané místnosti.
- musíte používat speciální produkty na vlasy (stačí šampon a kondicionér). Ty levnější varianty stojí okolo 400,-.
No a jaký je verdikt z mého pohledu? Snazší úprava vlasů je na prvním místě. Nepamatuji si, kdy jsem si naposledy jenom vyfoukala vlasy a mohla odejít z domu mezi lidi. Žehličku jsem ale neuklidila. Jelikož se nesmí nanášet keratin ke kořínkům, tak s odrůstajícími vlasy si musím sem tam kousek u kořínků přežehlit. Je to ale práce na 2 minuty. Vlasy jsou uhlazené, lesklé a pevné. Konečky mám zacelené a rozhodně zastříhnutí konečků v blízké době neplánuji. Nezatěžuji vlasy zbytečnými produkty, na kterých jsem ve finále ušetřila. Jelikož mám málo vlasů, tak ze 100 ml balení jsem spotřebovala cca 10 ml. Bohužel 100 ml vyjde až na 1000,-. Nicméně 1 aplikace vyjde na 100 Kč a to už je opravdu nic oproti každodennímu poškozování a škvaření vlasů žehličkou. Za mě je tenhle produkt top strop a brazilský keratin už nedám z ruky. 

Jedna odpověď

  1. Very nice write-up. I absolutely appreciate this site. Stick with it!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *