michaela.tajchlova@seznam.cz

Tipy na výlet – severní čechy

Tipy na výlet – severní čechy

Letos jsme byli na takové kratší dovolené už podruhé a to v severních Čechách. Je tam krásně, ale na mě tam je občas i létě trochu zima. Každopádně za ty dva roky jsem nastřádala spoustu inspirace, kam jít, takže pokud do Jizerských hor zavítáte i vy, tak vám dám pár typů. 
Ještěd 
Asi nejzáživnější byla návštěva Ještědu. Cesta byla trnitá, ale stála za to :) Pohled na Liberec je vážně skvostný a pokud jste alespoň trochu milovníci přírody, tak vás to jednoduše ochromí. Nešlapali jsme sice úplně od samého začátku, ale i tak to byla fuška. Letos jsem byli na Ještědu také, ale za to v noci, kdy vidíte celý Liberec a další městečka jako na dlani. Takže mekáč s sebou, sedněte a kochejte se. Navíc v noci je tu málo lidí, takže za mě super! 
SONY DSC
Jablonecká přehrada 
Není to sice nic, co byste přímo museli vidět, ale je to jen další typ, kam se můžete podívat. Neuvěřitelně velká a neuvěřitelné množství kaprů u břehu. Ti nás asi fascinovali nejvíce. Sice se to nezdá, ale když jsme ji chtěli celou obejít, je to docela cesta. Ikdyž bylo tohle léto málo vody, byla plná lidí, kteří se chtěli svlažit. Krásná příroda!  
SONY DSC
SONY DSC
 IQ Landia 
Není to centrum jenom pro děti, ale i pro ty starší. Projít celý komplex vám bude trvat cca 4 hodiny, ale rozhodně uvidíte boží záležitosti. Je fajn si projít zrcadlové bludiště, poznat lidské tělo, vědět, jak fungují určité zemské jevy nebo vyřešit detektivní případy. 
Liberecký a Jablonecký bazén 
Místo u vody jsme byli celkem často v bazéně. Jsem člověk, co miluje vodu! Liberecký bazén mi sice přijde trošku jako komunistický, ale máte tu výřivky, 2 tobogány, divokou řeku, klasické i menší bazény, ale hlavně mega skluzavku, která mě bavila ze všeho nejvíc a asi jsme na ní strávili nejvíc času. V Jablonci jsem zase milovala divokou řeku, tobogány, ale i výřivky.  
Q burger 
Tohle je spíš typ na místo, kam se jít najíst, pokud milujete burgery. Já je sice moc nemusím, ale mají i skvělé kuřecí kousky s různými omáčkami. Takže milovníci burgerů by tohle místo rozhodně neměli vynechat.  
SONY DSC
SONY DSC
Panská skála 
Natáčela se tu tuším i pohádka, točili se tu videoklipy a je to úkaz, na který jsme si i vyšlápli, udělali pár fotek a žasli. Za mě super! Nachází se asi 60 km od Jablonce nad Nisou v Kamenickém Šenově.  
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
Zoo Liberec 
Když se řekne Zoo Liberec. určitě si vybavíte bílé tygry. Tahle zoo není sice nějak velká, ale moc se mi tu líbilo. Ne všude vidíte slony, velbloudy, tučňáky, nebo již zmiňované bílé tygry.  
SONY DSC
SONY DSC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *