michaela.tajchlova@seznam.cz

Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Tohle téma zajímá snad každého, kdo chce na Vánoce překvapit a vůbec si neví rady. Já většinou tyto články nebo respektive videa používám k inspiraci, ne přímo k tomu, abych koupila totožnou věc. Ráda bych vám dala nějaké tipy, které jsou klasikou, ale i produkty, které mohou být i originální. Nebudu dárky rozdělovat podle toho, pro kohou jsou vhodné, protože si myslím, že dokážete sami uvážit, co se komu hodí nebo líbí.
Pokud mě sledujete na instagramu, tak víte, že jsem zmiňovala Kosmetickou kuchařku od Anny Potůčkové. Co jsem pochopila z jejího blogu, tak její knížka je založena na výrobě kosmetiky a to jak krémů, zpracování různých rostlin, bylinek, nebo třeba pokud řešíte kožní problémy, tak určitě najdete nějaké takové rady i v této knížce. Mrkněte na její blog, kde má i pár článků. Stačí do vyhledávače zadat její jméno a vyběhne na vás její blog. 
Další knížka, která je k tomuto roku poměrně tématická, protože tohle téma se na internetu poměrně dost řešilo a byla to série dílů Černobyl. Knížka, která je o rozhovorech s těmi, kterých se tato katastrofa týkala najdete v knížce Modlitba za Černobyl. 
Určitě je super někomu darovat klidně i knížku se seznamem nějakých bylinek, jak je sbírat, co z nich připravovat, jak je poznat a kdy je sbírat. Třeba taková knížka by se hodila mojí mamce, protože vždycky když kouká na nějaké pořady, kde něco takového vyrábí, tak jí akorát trápí, že neví, jak má bylinka správně vypadat, zvlášť když se dá lehko zaměnit s něčím, co je té bylince velice podobné, ale je třeba jedovatá. 
Žádná žena, která miluje plánování nepohrdne nějakým krásným diářem. Já miluji ten od Lucky z kanálu Getthelouk, která vydala bjůty diář. Naučí vás dodržovat nějaké rutiny, jako je pravidelná péče o pleť, abyste nechodili spát s mokrou hlavou, abyste pečovaly o vaše nehty, nebo třeba jen dostatečně pili. Jedná se o kroužkovou vazbu a abych byla konkrétní, tak je to nedatovaný diář, což je super třeba i pro studenty. Já osobně používám každý diář od ledna do prosince. Obsahuje nálepky, což je super výhoda, protože ke většině diářů si je musíte dokoupit. Diář, který už ale není pro mě, jsou diáře od holek z Cup of style. Rok co rok se jejich diáře zlepšují, ale já je měla na rok 2017 a 2018 a tolik mě nemotivovaly, možná proto, že jsou hodně zaměřené na fashion a jednoduše ocením spíše diář zaměřený na kosmetiku, takže tenhle od Lucky je pro mě jako šitý na míru. Další diáře nabízí, sice v jiné cenové relaci, www.momenteeczech.com.
Dalším typem především pro pány je ručně šitá peněženka z www.blackchilli.cz. Tyto peněženky si můžete opravdu nechat ušít na míru. Nejenom, že si vyberete styl, ale i barvu kůže a nitě, barvu zapínání, můžete nechat udělat i iniciály, či jméno dotyčného na peněženku, nebo nechat napsat nějaký text na vnitřní stranu peněženky a dále i logo, která už ale máte za příplatek. Takový dárek je ale dobré vybrat s dotyčným, protože jelikož je to drahá peněženka, tak se vyplatí ji udělat podle požadavků.
Pro milovníka svíček bych zmínila Yankee Candle nebo Heart and Home značku, které jsou super. Vyrábí širokou škálu různých vůní, takže si můžete jednoduše vybrat a ve finále nebudete vědět, jakou vůní koupit dřív, ale mě například také všechny parfemace nevoní. Větší svíčky jsou od těchto značek opravdu drahé, ale pokud chcete něco méně finančně náročného, tak kupte vonné vosky, která se pohybují okolo 60,-. Můžete klidně přikoupit i aromalampu, což je poměrně hezký set. 
Pro milovníky kávy bych vám doporučila moca konvičku, kterou letos možná budu kupovat i já, ale pořád tápu. Nicméně french press je taky super pro někoho, kdo si kávu dopřává každý den. K tomu můžete koupit klidně i mlýnek na kávu, díky kterému máte vždy čerstvou kávu. Já piju kávu s mlékem, občas přidám i cukr. Jakmile je ale káva kvalitní, čerstvě namletá a silná, chutná mi! A to si ji nemusím nijak dochucovat. 
Určitě můžete někomu věnovat i vánoční čaje, sypané čaje nebo si je klidně umýchat i sami. Kvalitní sypané čaje, které obsahují kousky surovin, najdete třeba v Nanu Nana. 
Stránka www.vivantis.cz nabízí opravdu spoustu produktů. Vybere si tam snad každý. Já mrknu na nějaké oblečení, každopádně je super, že mají na e-shopu  i spoustu značkových věcí za poměrně dostupné ceny. 
Určitě bych klidně neváhala pořídit nějaké to oblečení, pokud máte dobrý odhad. Jak už jsem zmiňovala, tak stránka vivantis toho nabízí opravdu dost. Nejlepší je koupit tričko, trenky a ponožky. Do košil, kalhot, mikin a tak podobně, bych se upřímně moc nepouštěla. Každému sedí jiný styl a každému se líbí něco jiného. 
Jelikož je můj blog zaměřen na kosmetiku, rozhodně je třeba ji tu zmínit. Já snad nikdy nekupovala klasické dárkové sady se sprchovým gelem a šamponem, protože mi přijde, že je to opravdu hodně bez nápadu. Určitě každý obdarovaný ocení, pokud takové balení složíte z produktů, které má rád, zkombinujete několik značek a budete se inspirovat svou vlastní fantazií, jak dárek zabalit. Já upřednostňuji značku Yves Rocher nebo Lush. Minulý rok jsem svému příteli udělala balíček z produktů, které jsou na trochu jiné bázi. Tabletky na zuby místo klasické zubní pasty a tuhý šampuk místo klasického tekutého šamponu. Nejen, že věnujete něco v jiné podobě a člověk si vyzkouší také něco jiného, ale především věnujete nádhernou přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech, na což spousta lidí v dnešní době opravdu slyší. Co se týká dekorativní kosmetiky, neporadím vám, protože je to tak individuální kosmetika, že nelze se vždy trefit do vkusu. Pokud vám však dotyčný řekne, co by se mu líbilo, nebo co by si přál, proč ne. Svým způsobem ale potěší i poukázka do Fann parfumerie, Sephory, nebo do Douglasu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *