michaela.tajchlova@seznam.cz

Parfém ala Chloe Nomade #157

Parfém ala Chloe Nomade #157

Určitě jste někdy slyšeli o napodobeninách (dupech) různých parfémů. Asi nejznámějším e-shopem je www.krasnevune.cz, na kterém jsem už i já v minulosti pár parfémů nakoupila. Později jsem se ale k tomuto e-shopu vrátila a dneska vám ukážu, co jsem si pořídila a proč. 
Rozdíl oproti e-shopu v minulých letech je v přehlednosti převodníku. Pro ty z vás, kteří tuto stránku vůbec neznáte, tak je super, že pokud vám voní nějaká dražší značka a nemůžete si jej dovolit, můžete zkusit tuto variantu. Abych se ale vrátila k přehlednosti, tak je super, že si můžete napodobeniny značkových parfémů hledat přímo podle značky. Máte pak k dispozici ve většině případů jak menší balení (50 ml) nebo větší (200 ml). Za mě je ideální vyzkoušet tu menší velikost, protože ikdyž "víte" jak by měl parfém vonět, tak pokud se o parfémy zajímáte a rozpoznáte i některé složky, bude vždycky neoriginál vonět maličko jinak. Pak už jen záleží na vás, jestli vám nakonec vonět bude, nebo zůstanete u originálu.
SONY DSC
Z mých zkušeností jsem byla dost spokojená s napodobeninou Calvin Klein Euphoria nebo od Lancome La Vie Est Belle. Tentokrát jsem si ale brousila zuby na dup Chloe Nomade. Originál ve 30 ml balení sice není tak drahý, ale jelikož mi přišlo, že na mě moc nevydrží vonět (vyzkoušela jsem vzoreček), tak i přesto, že mi parfém fakt voní, jsem si ho kupovat nechtěla, když ho ze zápěstí po pár hodinách vůbec necítím. I toto může být druhý důvod, proč mrknout na tenhle e-shop. 
Třetím důvodem a pro mě tím nejzásadnějším, je to, že jsem zvyklá se v práci několikrát za den převonět. Takhle mi parfém vydrží cca necelé 3 měsíce a to fakt nechcete, aby byl parfém cca za 1500 Kč takhle rychle pryč. Nechávám si parfém v práci a domů už ho ani netahám. Bude pro mě snesitelnější, když vypotřebuji extrémní rychlostí parfém za 250 Kč, než za 1500 Kč. 
Teď ale k samotnému produktu. Originál se skládá z pomeranče, citronu, bergamotu, mirabelky, broskve, jasmínu, růže a frézie. A základ je tvořen z ambrového a santalového dřeva, větvičníku, pačuli a pižma.
Originál na mě působí jako jemná, elegantní dámská vůně, ale dup na mě působí ze začátku lehce pánsky a pak cítím lehce citrusy a vůně dřeva. Jednoduše řečeno na mě působí spíš orientálně a vůně je víc výrazná, než originál.
Verdiktem je, že mi parfém voní, ale už ho nepotřebuji zkoušet znovu. Ráda si zkusím i nějaký jiný dup, ale v tomto případě se raději přikloním k originálu. 
Takovým tipem, kdy Vám tyhle parfémy prostě nevoní a máte je doma, je využít je třeba ve spojení s vodou jako difuzér nebo je spousta lidí nechá na toaletě místo klasického osvěžovače. Tím vás nechci nabádat k tomu, abyste je takto využívali, ale jelikož to prostě nejsou originály, tak našemu čichu nemusí lichotit tolik, jako originál. No a pak je prostě škoda, aby vám parfém jen tak ležel doma a za pár měsíců skončil v koši.
Jaký parfém jste z tohoto e-shopu zkoušeli vy a jak moc se podobal originálu? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *