michaela.tajchlova@seznam.cz

Kávový scrub

Kávový scrub

Kávový scrub si dneska může doma udělat úplně každý a jednoduše. Je možné je zakoupit i v drogeriích, ale přijde mi, že cena je dost přemrštěná vzhledem k ceně, když si můžete za symbolickou cenu udělat doma vlastní a ke všemu víte, z čeho se peeling skládá.
SONY DSC
Peeling většinou využívám v létě, kdy chci, aby moje tělo bylo hydratované 24/7 a v zimě, protože mám pokožku velice suchou. Už v minulosti jsem si dělala peeling také z kávy, ale klasicky jsem smíchala namletou kávu s máslem, kokosovým olejem a cukrem. Došlo mi ale, že spíše jde o to, abychom dostali výtažek z dané suroviny, která je pro peeling důležitá stejně tak, jako cukr. V našem případě je to káva. 
SONY DSC
Koupila jsem si malý balíček zrnkové kávy. Část jsem namlela, část jsem nechala zrnkovou. Na olivovém oleji a trošky másla (můžete klidně přidat i kokosový olej) jsem jej opražila na menším ohni, aby káva pustila šťávu a své účinky. Asi po 8 minutách jsem olej s kávou přecedila přes sítko s kapesníkem, aby se do oleje nedostaly zrnka rozemleté kávy. Počkala jsem tak hodinu, až olej zchladl a pak jej stačí smíchat s cukrem. Vždy přidávejte cukr do oleje, abyste nepřidali příliš velké množství cukru. Odhadněte veškeré suroviny podle svého. 
SONY DSC
Cukr zbrousí, olej s máslem hydratuje a káva již své účinky po delší době používání také ukáže. Proč si ale nesmíchám klasikou kávu s cukrem? Především ve sprše nebo vaně se vám odpad zanáší malými zrnky. Proto cukr s kávovým olejem takové trable nedělá. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *