michaela.tajchlova@seznam.cz

Jak vybírat vánoční dárky?

Jak vybírat vánoční dárky?

Tipů na vánoční dárky je na internetu spousta. Najdete x článků nebo videí, díky kterým pořídíte konkrétní dárky a nebo vás tipy jiných inspirují k něčemu jinému. Je spousta rad, jak se z toho všeho nezbláznit a já vám poradím jak na to, respektive jak se v nákupní horečce neztrácím já.
Důležité je opravdu nekupovat dárky na poslední chvíli. Sami víme, že většina lidi kupuje dárky na internetu. Ne proto, že jsme líní zajít do města a něco vybrat, ale na internetu můžete skvěle porovnat ceny například na heuréce nebo celkově můžete projít několik e-shopů a ceny tak porovnat. Je jasné, že ne všechno se vyplatí na internetu kupovat. Já jsem hodně opatrná třeba na kalhoty. Ty si prostě musím zkusit, ale jestli se doba covidní nijak nezlepší, budu muset přeměřovat moje míry a hledat dobré e-shopy. To jsem ale odbočila. Určitě sami víte, že díky spoustě lidem nakupujících na internetu prostě doručovací služby nestíhají tak, jak by měly. Čili čím déle čekáte na zakoupení dárků, tím déle bude trvat doručovací lhůta. Určitě ale není fajn kupovat dárky třeba v létě. To jenom v případě, že se dotyčným domluvíte, co dostane k Vánocům, aby se vám nestalo, že do Vánoc si tu věc koupí. Ideální čas je myslím na přelomu září a října. Já hlavně začala kvůli tomu, že mojí peněženku opravdu bolí všechno nakoupit najednou, takže ráda i kvůli financím kupuji dárky s odstupem. Je začátek listopadu a já mám dárek pro mamku na cestě, pro taťku ještě stále vybírám, pro moje kamarádky už mám dárky taky vymyšlené, ale stále neobjednané a pro mýho chlapa musím vymyslet ještě něco, co ho posadí na zadek, tak uvidíme. Nicméně dejte si na čas, protože potom se budete doma akorát klepat, jestli u vás doma kurýr zazvoní 23.12. odpoledne.
Dalším tipem je si stáhnout nějakou aplikaci - já používám Gift list. Přidáte si tam osoby ze svého seznamu kontaktů, zvolíte si budget a pak je přidáváte dárky s označením, jestli se jedná o nápad, jestli to musíte vyrobit, koupit, potom už můžete označovat, jestli jste to již vyrobili či koupili, jestli je to na cestě a tak dále. Jakmile máte hotovo, tak se vám i ukáže, kolik vám ještě z rozpočtu zbývá utratit.
Je fajn poslouchat. Během roku určitě slyšíte: ,,to by se mi líbilo" ,,jednou si tohle chci koupit". Pak si to stačí vyhledat na netu, zjistit cenu, případně se rozhodnout, jestli člověku radost uděláte a nebo je to pro vás moc finančně náročné a vyberete raději něco jiného. Stejně tak je super, když někdo neví, co má koupit vám, nebo když nevíte, co někomu koupit, nechte si jednoduše poradit, ve finále to bude překvapení tak jako tak, protože dotyčný nebude vědět, co vyberete a jestli vůbec vyberete něco z jejich tipů. Super je nechat si napsat různé velikosti spodního prádla, triček, mikin, bot a pokud se vám už velikosti nemění, tak tyhle informace se dají využít i na narozeniny nebo na další Vánoce. 
Posledním tipem je určitě vybrat něco, co dotyčný používá běžně a ušetřit mu tak další investice. Moje mamka například miluje značku Vichy. Snadno zjistím, jaké produkty používá a zakoupit jí něco do zásoby? Proč ne, takhle aspoň víte, že se nespálíte a že bude dárek využitý a nebude jen uklizený v šuplíku.

6 Odpovědi

 1. film napsal:

  Pretty! This was an extremely wonderful post. Many thanks for providing this information. Ophelia Robbie Elgar

 2. film modu napsal:

  Your style is so unique compared to other folks I have read stuff from. Orella Ingar Boru

 3. bahis napsal:

  Hi, this weekend is nice designed for me, as this point in time i am reading this fantastic informative post here at my house. Eddy Son Schick

 4. bluray napsal:

  Hi Dear, are you really visiting this site on a regular basis, if so then you will absolutely get fastidious know-how. Rafaela Robert Madoc

 5. altyazili napsal:

  I was able to find good information from your articles. Alberta Goraud Hawker

 6. erotik napsal:

  My brother recommended I might like this website. He was totally right. Margery Fairleigh Searby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *