michaela.tajchlova@seznam.cz

Hodnocení tekutých rtěnek

Hodnocení tekutých rtěnek

Tekuté rtěnky jsem kdysi upřednostňovala mnohem více než ty kompaktní, ale tak před rokem se to obrátilo. Sázím spíše na komfort, ale za to nemám tolik barev jako těch tekutých, ze kterých si mohu opravdu vybírat, jak barvu, tak si finiš. 
1. Docela dlouho jsem nevěděla, jakou rtěnku jsem zařadit a rozhodla jsem se pro Maybelline Super Stay Matte Ink rtěnky. Mám je v odstínu 65 a 15 a můžu říct, že jsou to odstíny, které unosíte vždycky. Rty nevysušují a ikdyž o rtěnce víte na rtech, vydrží toho opravdu dost, že si jí nemusím za celý den vůbec všímat. Má ale lepivý finiš, což by mohlo někomu vadit. Takže jestli tohle zrovna 2x nemusíte, nebude to nic pro vás. Cena je ale příznivá, stojí okolo 200,-.
SONY DSC
SONY DSC
2. Tohle místo neberte jako horší než to první. Řadím sem Loreal Les Chocolates rtěnku, která je v drogerkách dražší než Maybelline, ale například, co jsem dohledávala na Notinu, tak tam stojí ve stále ceně asi 170,-, ale já jí jako novinku viděla za 250,-. Výdrž a finiš má stejný, akorát, jak už název napovídá, má spíše odstíny do nude barev, výjimečně nějaké odvážnější. 
SONY DSC
3. Pak tu máme oblíbené lipstainy ze Sephora Collection, kterých mám doma už 12. Původně jich bylo 13, ale já jeden záhadným způsobem ztratila. Byl to odstín 06 Pink Soufle, který měl sice krásnou barvu, ale bohužel s příměsí zlatých třpytek. Mě prostě na rtech nesluší nic se třpytkami, takže mi ve finále nevadilo, že jsem ho ztratila. O každém dalším stínu se tu rozepisovat nehodlám. Máte na výběr skoro ze stovky matných lipstainů, akorát mi to přijde maličko zbytečné jich mít tolik, jelikož většina z nich si je podobná. To můžete například vidět u tmavě růžových odstínů. Rtěnky hezky drží, ale je třeba je alespoň jednou za den opravit. Je vždy lepší je sundat a dát novou vrstvu. Čím více ji vrstvíte, tím vás vysušuje a je pro vás tak více nepříjemná. Mě rty vysušuje, ale ne tolik. V klidu jí zvládnu mít na rtech 4 hodiny bez opravy. Cena je 295,- a koupíte ji v Sephoře.
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
4. Další na řadě je Dermacol Matte Mania v odstínu 54. Je to krásná červená barvička. Přijde mi, že je stejná jako Sephora lipstainy, akorát udělá tenčí vrstvu na rtech. Také je velice hezky pigmentovaná a nestojí tolik. Já ji dostala jako dárek, ale na Notinu ji seženete za 180,-. Jediné, co mě mrzí, že nemají takovou škálu barev jako Sephora.
5. Na poslední místo musím dát bohužel Too Faced Melted Matte rtěnku. Kdyby tu šlo o design, rozhodně by vyhrála. Krásné provedení! Bohužel ale obal nic neřekne o produktu samotném. Rtěnka je neuvěřitelně komfortní, vydrží o maličko méně než Sephora lipstain, docela hezky voní, ikdyž maličko chemicky, ale je jinak v pořádku. Co se mi na ní ale nelíbí je aplikátor, který je docela tvrdý oproti Sephora lipstainu. Moje hodnocení je momentálně v průměru, ale proč bych si jí znovu nekoupila? Rozhodla cena a výběr odstínů. Za skvělou rtěnku zaplatím klidně 650,-, ale ne za průměrnou, což tahle je. Navíc e-shop Sephory nabízí asi 4 odstíny, kdežto v kamenném butiku sežete i více z nich, nechápu. Nicméně to není celá nabídka, kterou TF má. 
SONY DSC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *