michaela.tajchlova@seznam.cz

Domácí vitamínové sérum

Domácí vitamínové sérum

Pokračování domácí kosmetiky je tu. Tentokrát se vrhneme na výrobu domácího vitamínového séra, které si můžete vytvořit doma během chvilky. Musíte mít na to speciální oleje, ale i kvalitní oleje seženete za dostupné ceny. 
Připravte si 3 oleje za studena lisované, což je velice důležité. Poznáte to například podle zkratky LZS. Já zvolila ty, které mám doma, ale mají nějaké účinky. Stačí smíchat oleje po 10 ml. Já měla levandulový, meruňkový a avokádový. Pak už jen stačí přidat vitamín E v želatinových tobolkách, které jen propíchnete a obsah zamícháte k olejům. Vše dobře promíchejte a naplňte jím buď roll on nebo lahvičku s kapátkem a raději ještě dobře přotřepte. Nepoužívejte ve velkém množství kvůli ucpání pórů a přílišné hydrataci, protože pleť si na takové množství olejů může rychle zvyknout a potom, co pleti nedodáte takové množství hydratace, může být přesušená, takže na to pozor. Sérum můžete použít i na celé tělo, ale spíše na podrážděné oblasti nebo suché s vyrážkou.
SONY DSC
Levandulový olej má účinky, které všichni dobře známe. Uklidňuje, pomáhá při stresu, či nespavosti, tudíž je super sérum použít klidně i na noc.

Avokádový olej chrání pleť před ztrátou hydratace a je super na vysušenou pokožku, o čemž hovoří i komedogenita - ta ale není zas tak super, protože čím vyšší je, tím více ucpává póry, proto je super spíš pro sušší pleť, kterou já trochu mám.

Meruňkový olej zvláčňuje pokožku, hydratuje, působí protizánětlivě a obsahuje antioxidanty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *